بدون عنوان

گوشه ای از تخت مچاله میشوم...سرم را تا جای ممکن زیر پتو می برم...گویی سرما تا مغز استخوان هایم رخنه کرده است...تمام جانم از سرما می لرزد...با خودم می گویم هوا که هنوز آنقدر سرد نشده است پس چرا من اینگونه دیوانه وار میلرزم...به مهربان میگویم جوراب های زمستانی ام را بیاور...سردم است...خوب نیستم...اگر کسی سراغم را گرفت بگو خانه نیست...بگو به سفر دور و درازی رفته است... شمع های معطر خانه را روشن کن...بگذار بوی عود هم فضای خانه را پر کند...شاید به یک خواب زمستانی رفتم...می آید کنارم می نشیند گیسوان آشفته ام را با دستانش آرام آرام نوازش می کند...میگویم مهربان برایم قصه بگو...قصه ی سفید برفی...قصه ی شازده کوچولو...قصه ی بی غصه بگو...چشمانم را می بندم...مهربان قصه می گوید نمی دانم از کجا و از چه می گوید...و من بسان دختر شش و یا هفت ساله ای می شوم که در آغوش گرم مادرش آرام گرفته است و با صدای لالایی او به خواب عمیق زمستانی می رود.....

پی نوشت تولد:

امروز یعنی سوم آذر سالروز تولد استاد بزرگ دکتر علی شریعتیِ...این روز برای من روز خیلی بزرگیه...تولد یکی از اسطوره های زندگیِ من...دکتر... اکنون در هر کجای هستی که هستی تولدتان مبارک!!!!!

/ 18 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آلما

خوبه گاهی این مدل خوابا و این مدل مهربونا لازمه[لبخند]

نوید

گاهی هم دوباره برگشتن به کودکی خوبه

افروز

خیلی زیبا نوشته بودی عزیزم انقدر که ادم دلش می خواد سرما بخوره و یه مهربانی باشه که براش قصه بگه

یلدا

تولد استاد علی شریعتی رو به همه دوست دارانش تبریک گفته و از همین جا هم به خود ایشان تبریک می گویم خداوند روحش رو قرین رحمت کنه و هر کس این کامنت رو می خونه یه فاتحه نثار روحش کنه به مناسبت تولدشون .

مکث

به مهربان بگو برایت یک لیوان چای داغ بیاورد و برود خودش بنشیند روبروی تو و تو حرف بزنی و او بشنود... به مهربان بگو گرمای حضورش من را یاد گرمای حضور مامانم انداخت و امشب من مهربانی ندارم اینجا.... توی شهر واقعا سردم....

بزرگ

یلدش بخیر اری بهشت سر قبر استاد رفتم چقدراحساس نزدیکی بهش کردم

مذاب ها

علی جان پس از سالها که از مرگ زیبایت میگذرد ، انعکاس آن آواهای محزون اما شگفتت که از درون صومعهء اعجاز برانگیزت بر قلب تخته سنگ های کوه های تاریخ من پیچید بر دلم نشست و شگفتا که درد را آنگونه که تو از دستهای تاریخ علی به ارث گرفتی ،و بمن سپردی ، همچنان وارث درد توام ، دردی که تو در صومعهء کوچک و زیبایت پنهان میکردی! و علی در چاهای نیمه شبهای نخلستان فریادش میکرد! و احساس میکنم که به تعبیر زیبایت انگونه که حسین وارث آدم بود، تو وارث درد علی بود و من هستم ! درد تاریخی علی! دردی که هنوز در دل چاه های نخلستان فرو ریخته و در دل ما فرو خورده است! علی جان هنوز مذهب علیه مذهب میجنگد و دستی خبیث و ناشناخته تیغی در زیر آستین دارد و در لابلای صفحه های تاریخ میگردد و همواره هرکجا پیوندیست میان مؤمنین آیین و دین محمد تیغ را پنهان از چشم های برادران بیرون میکشد و بر پیکرهء این پوندها میزند و از هم جدایشان میکند و باز بار دیگر و بگونه ایی دیگر قابیل را برای قتل هابیل وسوسه میکند....... (حرف هاي تنهايي... سايه روشن) علي جان تولدت در همهء ثانيه هاي تاريخ پس از مرگت مباركباد!

سهبا

سلام آذردخت مهربان . خوبی عزیز دل ؟

مهربان

عزیزم من قصه بلد نیستم چی کار کنم؟ حالا تو بیا پیشم یه کاریش می کنیم

مهربان

شوخی بود خواستم از حضورت توی وبلاگم تشکر کنم بی نهایت خوشحالم کردی